دادگاه آخرین تصویر زندگی عکاسی نقاشی

دادگاه: آخرین تصویر زندگی عکاسی نقاشی داستان سینمای سینمایی کیارستمی عباس کیارستمی درگذشت کیارستمی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حکم مرتضوی باید منتشر شود

 وکیل مدافع تعدادی از کارگران در پرونده تامین اجتماعی، به دنبال دستور دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به سرپرستان نواحی پایتخت کشور عزیزمان ایران مبنی بر

حکم مرتضوی باید منتشر شود

حکم مرتضوی باید منتشر شود

عبارات مهم : ایران

وکیل مدافع تعدادی از کارگران در پرونده تامین اجتماعی، به دنبال دستور دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به سرپرستان نواحی پایتخت کشور عزیزمان ایران مبنی بر انتشار احکام قطعی، محکومان اقتصادی، خواستار انتشار حکم تخلفات سعید مرتضوی در ارتباط با شرکت تامین اجتماعی شد.

مصطفی ترک همدانی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا راجع به دستور دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به سرپرستان نواحی پایتخت کشور عزیزمان ایران مبنی بر انتشار احکام قطعی عنوان محکومیت محکومان اقتصادی در روزنامه های کثیرالانتشار و محلی و بارگذاری در پایگاه خبری دادستانی، اظهار داشت: متاسفانه این دستور با استدلالی نادرست اجرا نمی شود لیکن نظر دایره اجرای احکام (به خاص اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت) این است که چون انتشار اسامی محکومان عنوان تبصره ماده 36 قانون مجازات اسلامی به نوعی مجازات تکمیلی محسوب می شود، الزاماً باید در رأی دادگاه به آن اشاره شده است باشد و عملا از اجرای آن خودداری می کنند.

این وکیل دادگستری گفت: به طور مثال می توان به پرونده محکومیت مدیرعامل سابق تامین اجتماعی که مرتکب جرم تصرف غیرقانونی در اموال و وجوه شرکت تأمین اجتماعی به مبلغ 13 میلیارد و 738 میلیون و 140 هزار و 500 ریال شده است است ، اشاره کرد.

حکم مرتضوی باید منتشر شود

ترک همدانی افزود: آنچه که از محتوای تبصره ماده 36 قانون مجازات بر می آید، نه تنها هیچ مشکلی در لزوم بازتاب انتشار حکم صادره وجود ندارد ، بلکه انتشار حکم در مقام اجرا، دستوری، آمره و الزام آور است.

وی اضافه کرد: همچنین علت دیگر عدم انتشار حکم مرتضوی، موخر بودن تصویب قانون مجازات اسلامی بر وقت وقوع جرم هست. در حالی که اولاً عمده جرایم ارتکابی بعد از تاریخ تصویب قانون مجازات (11 اردیبهشت 92) انجام شد و به طور دقیق در حکم دادگاه تجدیدنظر منعکس هست. ثانیاً در تبصره ماده 188 قانون آیین دادرسی کیفری پیشین نیز به لزوم تشهیر و انتشار اسامی محکومان اشاره شده است است.

 وکیل مدافع تعدادی از کارگران در پرونده تامین اجتماعی، به دنبال دستور دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به سرپرستان نواحی پایتخت کشور عزیزمان ایران مبنی بر

این وکیل دادگستری یادآور شد: در ماده 36 قانون آییین دادرسی کیفری آمده است که حکم محکومیت قطعی در جرائم موجب حد محاربه و افساد فی الارض یا تعزیر تا درجه چهار و نیز کلاهبرداری بیش از یک میلیارد ریال در صورتی که موجب اخلال در نظم یا امنیت نباشد در یکی از روزنامه های محلی در یک نوبت منتشر می شود.

ترک همدانی افزود: همچنین در تبصره این ماده آمده است که انتشار حکم محکومیت قطعی در جرائم رشاء و ارتشاء، اختلاس و اعمال نفوذ علی رغم حق و مقررات قانونی در صورت تحصیل مال به وسیله مجرم یا دیگری و همچنین« مداخله وزرا و نمایندگان مجلس و کارمندان دولت در معاملات دولتی و کشوری»، تبانی در معاملات دولتی؛ أخذ پورسانت در معاملات خارجی، تعدیات مأموران دولتی نسبت به دولت، جرائم گمرکی، قاچاق کالا و ارز، جرائم مالیاتی، پولشویی، اخلال در نظام اقتصادی کشور، تصرف غیرقانونی در اموال عمومی یا دولتی که میزان مال عنوان جرم ارتکابی، یک میلیارد ریال یا بیش از آن باشد، الزامی است و در رسانه ملی یا یکی از روزنامه های کثیرالانتشار منتشر می شود.

حکم مرتضوی باید منتشر شود

واژه های کلیدی: ایران | قانون | انتشار | مجازات | قانونی | سعید مرتضوی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog